Menu
Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Projelerimiz

Ayın Konuğu

İleri Yelken ve Denizcilik Uygulama Programı

1. Temel yelken ve denizcilik uygulamasını bitirmiş veya benzer birikime sahip istekli katılımcılar için, bir tekneyi tek başına kullanabilecek becerinin kazandırılması, navigasyon, meteoroloji bilgisi ve gece seyrini de kapsayan deniz uygulama programıdır.

2. (3 saat X 1 gün) olmak üzere 3 saat kuramsal çalışma, (4 saat X 5 gün) olmak üzere 20 saat deniz uygulaması şeklinde toplam 23 saat olarak icra edilecektir. Dört saatlik periyotlardan biri "gece seyri" olarak uygulanacaktır.

3. Katılımcı grupları 6 - 7 kişi olarak belirlenecektir.

4. Kuramsal çalışma, hafta arası Piri Reis Denizcilik Derneğince belirlenecek bir günde 18.30 - 21.30 saatleri arasında Piri Reis Denizcilik Derneği merkezinde yapılacaktır.

5. Deniz uygulaması; yelkenli yatta tatbiki çalışma şeklinde planlanmıştır. Hafta içi ve hafta sonları, sabah gurubu 09.30 / 13.30 öğleden sonraları 14.00 / 18.00 arasında yapılacaktır. Gece seyri ayrıca programlanacaktır.

6. İleri Yelken ve Denizcilik Uygulaması Programına katılım bedeli kişi başı 600 TL dir. (PRDD üyeleri 550 TL) Deniz peryodunun hafta arası yapılması halinde uygulama bedeli kişi başı 500 TL olacaktır.

7. İleri Yelken ve Denizcilik Uygulaması Programı aşağıda olduğu gibidir.

Teorik uygulama ( 3 SAAT) Pratik uygulama (20 SAAT)
Temel denizcilik Tekne Tanıtımı
Gezi Yatçılığı Teknenin Seyre Hazırlığı
Açık Deniz Can Güvenliği İskeleden Ayrılma
Denizde iletişim Yelkenleri Basma ve İndirme
Meteoroloji Yelken ve Motor İle Dümen TutmaDemir Atma ve alma
Navigasyon uygulaması ve gece seyri
Manevralar
Kerteriz Alma ve kerterize gitme
Denizci Bağları
İskeleye Yanaşma
Tekne ve yelken toplanması

Kayıt Formu 


Peri Reis Yelken Grubu

Peri Reis Yelken Grubu

Peri Reis Yelken Grubu, Piri-Reis Denizcilik Derneğinin denizci bayanlarıyla hayat bulan ve gelişen Yelken Ekibidir.
8 Mart 2008’de Piri Reis Denizcilik Derneğinin bünyesinde denize gönül vermiş bayanların bir araya gelerek denizcilik, teknecilik ve yelkencilik bilgilerini paylaştıkları sosyal bir ortam olarak kurulmuştur.
PERİ-REİS Bayan Yelken Ekibi, PİRİ REİS denizcilik derneğinin kuruluş amacı olan ; Amatör Denizciliği geliştirmek, Doğayı koruyarak kullanma bilinci yaymak, topluma ‘Deniz ve Doğa’ sevgisini aşılamak ve Deniz kültürünü artırıcı etkinlikler yapmak gibi ilkelerinden yola çıkarak yeni denizci bayanların denizlere kazandırılmasına katkıda bulunmakta ve yeni başlayanların Temel Yelken eğitimini almalarına, devamında İleri Yelken eğitimi almalarına destek olmaktadır.
Peri Reisler Yelken Grubunun kapısı yelken sporunda eski veya yeni deniz tutkunu tüm bayanlara açıktır.