Menu

Yelken ve Denizcilik Uygulamaları


Piri Reis Denizcilik Derneğinin kuruluş amaçları içinde bulunan "Amatör denizciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması"na yönelik olarak uygulanmakta olan "Deniz ve Yelkenle Tanışma Semineri"ne ilave olarak Çeşme Sailing ile yapılan protokol çerçevesinde basitten zora doğru gelişen seviyelerde Yelken ve Denizcilik Uygulamaları icra edilecektir. (Programlar ve detayları için ilgili uygulama programı adına tıklayın)

Belirtilen uygulamalar, kalite ve emniyet birinci öncelikli olacak şekilde planlanmıştır. Uygulamalarda kullanılacak tekneler aşağıda belirtilmiş olup devamlı yarışlara iştirak eden, donanım ve teçhizat bakımından kurallara uygun, emniyetli teknelerdir
Uygulamalarda antrenör ve emniyetçi olarak görev alacak kişiler, her uygulama seviyesi için yeterli sayıda olacaktır.
Yelken ve Denizcilik Uygulamaları, kendilerini yelken ve denizcilik alanında kanıtlamış, tanınmış antrenörler tarafından Piri Reis Denizcilik Derneğinin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla haklı olarak edinmiş olduğu olumlu imajına yaraşır bir şekilde yapılacaktır.
1. Temel Yelken ve Denizcilik Uygulaması : Yelken ve denizciliğe yeni başlayacaklar için planlanan hem yelken ve hem de denizcilik konularında temel bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan uygulama programıdır. Bu uygulamaya katılım öncesinde Piri Reis Denizcilik Derneğince uygulanan Amatör Denizci Seminerine katılınması tavsiye edilmektedir.

2. İleri Yelken ve Denizcilik Uygulaması : Temel Yelken ve Denizcilik Uygulama programını bitirmiş veya benzer birikime sahip katılımcılar için, bir tekneyi tek başına kullanabilecek becerinin kazandırılması, navigasyon, meteoroloji bilgisi ve gece seyrini de kapsayan deniz uygulama programıdır.

3. Yarış Yelken ve Denizcilik Uygulaması : Temel Yelken ve Denizcilik Uygulama programını bitirmiş ve yelken yarışlarına girmeğe istekli katılımcılar için planlanmış olan uygulama imkanıdır.

4. Yelken Uygulaması : Temel Yelken ve Denizcilik Uygulama programını bitirmiş veya benzer birikime sahip katılımcılara, denizde uygulama yapmaları ve kendilerini geliştirme imkanı sağlamak için planlanmıştır.

5. Deniz ve Yelkenle Tanışma Semineri : Amatör Denizciliğe ve Yelkenciliğe ilk adımı atmak, tekne ile denize yönelik faaliyetlerde bulunmak ve başlangıç yapmak isteyenlere yardımcı olmak, yönlendirmek için planlanmıştır.

6. Uygulama programlarının kuramsal bölümleri PRDD dernek merkezinde, deniz safhaları ise anlaşmalı teknelerde (yelkenli yat) icra edilecektir.

Kayıt İçin; Aşağıdaki telefonlardan arayabilir veya kayıt formunu indirip, doldurduktan sonra e-posta gönderebilirsiniz. Adınızı, iletişim bilgilerinizi, hangi uygulama programına katılmak istediğinizi bildiriniz.

Uygulama öncesi verilecek form doldurulacak ve bir adet fotoğraf verilecektir. Etkinliğin bedeli kayıt sırasında nakden alınacaktır. Grup oluştuğunda bildirdiğiniz iletişim yollarından davet edileceksiniz. Uygulamalarımıza ailece de iştirak edebilirsiniz. (18 yaşından küçüklerin uygulamalı eğitimi için ebeveyninin yazılı izni alınacaktır).

Ödemeleriniz için :
Yapı Kredi Bankası 927 - İZMİR MERKEZ ŞUBESİ Hesap no: 88 670 366
IBAN: TR19 0006 7010 0000 0088 6703 66

İletişim Bilgileri için tıklayınız.