Menu

Derneğimizin Gerçekleştirdiği Etkinlikler

Piri Reis Denizcilik Derneğimiz Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü ev sahipliğinde kurulmuş, 2011 yılı Mayıs ayından itibaren ise İktisadi işletmesini de kurmuş ve Enstitü bünyesinden ayrılarak bağımsız olarak çalışmalarına devam etmektedir. Deniz ve doğaseverlerin oluşturduğu bir sivil toplum örgütü olan derneğimizin amacı; Amatör Denizciliği geliştirmek, Doğayı koruyarak kullanma bilincini yaymak, topluma “Deniz ve Doğa” sevgisi aşılamak ve Deniz Kültürünü artırıcı etkinlikler yapmaktır.

Devamını oku

Dernek Tanıtımı (Ekim-2009)

Piri Reis Denizcilik Derneği; Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü ev sahipliğinde kurulmuş bir dernektir. Enstitü’nün 1988 yılından bu yana açmakta olduğu “Amatör Denizci ve Yat Kaptanı Yetiştirme Kursu”na katılan deniz severlerin oluşturduğu bir sivil toplum örgütüdür. Tüm amatör denizcilerin katılımına açıktır.
Derneğin kuruluş amaç ve faaliyetleri; Derneğimizin amacı; Amatör Denizciliği geliştirmek, Doğayı koruyarak kullanma bilincini yaymak, topluma “Deniz ve Doğa” sevgisi aşılamak ve Deniz Kültürünü artırıcı etkinlikler yapmaktır.

Devamını oku

PRDD 8. Dönem Görev Dağılımı

Hasan CEYLAN Yönetim Kurulu Başkanı
B. Tuğba TÜRK Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
Asuman DEMİRDÖVER Yönetim Kurulu üyesi, Genel Sekreter
Birol FEDAİ Genel Sekreter Yrd., Sayman
Bora SONUVAR Yönetim Kurulu üyesi
Levent ALPARSLAN Yönetim Kurulu üyesi
Selim KACAR Yönetim Kurulu üyesi
Ali Ulvi TUNALI Yönetim Kurulu Yedek üyesi
Bülent ERİŞEN Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Aykut KAYAR Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Hakan ATİS Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
BERİL ÖZTÜRK Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Devamını oku

Piri Reis Denizcilik Derneği Tüzüğü

BÖLÜM - 1: DERNEĞİN ADI ve MERKEZİ

Madde-1: Kuruluş

a ) Derneğin adı: Piri Reis Denizcilik ve Spor Kulübü Derneği

b ) Derneğin merkezi: Atatürk Caddesi No:150 Kat : 1 PASAPORT/İZMİR 35211

Derneğin şubesi yoktur.

c) Derneğin renkleri Lacivert - Beyaz'dır.

Piri Reis Denizcilik ve Spor Kulübü Derneği; Demokrat, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, hiç bir siyasi ve şahsi menfaat gözetmeyen, deniz ve doğa tutkunu, dünyanın nimetlerinin bizlere çocuklarımıza iletilmek üzere emanet edildiğine inanan, saygın bireylerden oluşur. kulüp

BÖLÜM - 2: DERNEĞİN AMACI

Madde-2: Piri Reis Denizcilik ve Spor Kulübü Derneği'nin amacı; deniz ve doğa severleri bir araya toplamak, bilgi birikimini artırmak ve yaymak, uygulamalı deniz eğitimleri ve geziler düzenleyerek, dernek üyelerinin konusuyla ilgili bilgi ve tecrübe kazanmasını sağlamak,

Devamını oku