Menu

Yarış Ekibi

Peri Reis Yarış ekibini oluşturan Periler;

Ayşegül Alyanak
1967 yılında İzmir'de doğan Ayşegül, 1999'da yelkenle amatör olarak ilgilenmeye başladı..yelkenle gezi organizasyonlarına devam ederken Peri Reislerle 2009 yılında tanışması ile yelkenle yarış dönemini başlattı.. Perilerle katıldığı her yarıştan kupa ile dönmekten çok memnun..Aynı zamanda Turizmci ve çiçeği burnunda yoga eğitmenidir..diğer hobileri seramik yapmak, doğa yürüyüşleri, dalış ve kayak yapmaktır..

Beril Öztürk
1963 yılında İzmirde doğdu.Dalış,windsurf,yüzme sporları ile ilgilenmiş 2005 yılında aldığı Amatör Denizci belgesinden sonra, aynı yıldan itibaren Piri Reis Denizcilik derneğinin üyeleri arasına katılmıştır .2008 yılında Peri Reislerin oluşumuyla birlikte yelken sporuyla daha yakından ilgilenmeye başlamıştır. Devlete ait bir hastane Müdür yardımcısı olrak görev yapmakta olup;2 çocuk annesidir.

Çiğdem Sibel Şaroğlu
1977 yılında Kütahya da doğan Çiğdem ; İzmir 'e geldiği 3 yaşından beri kendisini denizin içinde bulmuştur. Yabancı bir firma da Satış Müdürü olarak çalışan Çiğdem, 2009 yılından beri Perilerle beraber yelken yapmakta ve senelerdir hayalini kurduğu yelkeni hayatının bir parçası yapabildiği için kendisini çok şanslı saymaktadır .

Deniz Karakundakoğlu
1969 yılında İzmir’de doğdu.Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında evlendi. İki oğlu var.Kendine ait Dış Ticaret Firmasının Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. 2009 yılında Piri Resi Derneğine katılmıştır.

Esin Özkan
1966 yılında doğan Esin Özkan, 2000 yılında amatör denizcilik belgesi alarak denizcilikle ilgilenmeye başlamıştır. Peri Reislerin kaynağı olan Piri Reis Denizcililik Derneğinin kuruluşundan itibaren dernekte yönetim ve denetim kurulu üyesi olarak aktif bir şekilde olarak görev almaktadır. 2008 yılında kurulan Peri Reislere yurt dışında olması nedeniyle 2009 yılından itibaren katılmıştır. Halen Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulunda öğretim üyesi olarak yapan Özkan, bir çocuk annesidir. Aynı zamanda TYF de yelken hakemidir.

Figen Baran (Doster)
28 Nisan 1963 yılında Izmir de doğdu. Lise eğtiminden sonra iş hayatına atıldı. Piri Reis Denizcilik Derneği üyesidir ve 2004ten beri yelken sporu ile ilgilenmektedir. Yelken, rafting, trekking ve seyahat hobileri arasındadır. 2 çocuk annesidir.

Güzin Nowak
26.01.1958 de Trabzon’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Hastene eczacılığı yapmış olup, hala serbest eczacılık yapmaktadır. 2004ten beri yelken sporuyla uğraşmaktadır. Hobileri; resim yapmak, fotoğraf çekmek, rafting, trekking, dans ve müziktir.

Melis Cansever
01.05.1985 yılında İzmirde doğdu.Bilgisayar mühendisliğini bitirdikten sonra Ege Üniversitesinde Para&Banka üzerine yüksek lisans yaptı.Tenis, windsurf, yelken,snowboard sporlarını yapan Melis aynı zaman da bateri çalmaktan ve sinemaya gitmekten keyif almaktadır.

Nuran Akçay
1956 yılında Ankara da doğdu.Maliye Bakanlığında Bütçe Uzmanı ve Bütçe Dairesi Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.İzmir Büyükşehirdeki Satınalma Şube Müdürlüğünden 2009 yılında emekli oldu.Seferihisar Belediye Şirketindeki Genel Müdürlük görevinden 2010 yılında ayrıldı.2005 yılında Piri Reis Derneği amatör denizci kurslarına katıldı.2008 yılında Peri reis bayanlar yelken kuruluşuna öncülük etti.Derneğimiz Denizler Yaşamalı Projesi yürütücülerinden.TYF yelken hakemi.

Yasemin Mütevellioğlu
22.02.1986 da İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezuniyetinden sonra, lojistik sektöründe deniz ihracatı üzerinde çalışmaya başladı. 2005 yılında Amatör Denizci Belgesini almış olup, 2008 – Aralıktan beri Piri Reis Denizcilik Derneği üyesidir. 2009 yılının başından itibaren Perilerle beraber yelken yapmaya devam eden Yasemin, hemen hemen Perilerle tüm organizasyonlara katılmıştır. Fotoğrafçılık, seyehat etmek ve perküsyon çalmak hobileri arasındadır.

Yeşim Ercümenciler
1966 yılında izmirde doğdu. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Resim okutmanı olarak çalışmakta, seramik ve resim dersleri vermektedir. TYF de yelken hakemi olarak yelken sevgisini yaşam biçimine taşımıştır . Halen Anadolu Üniversitesinde spor yönetimi eğitimi ile spor kariyerine devam etmektedir. Aynı zamanda Piri Reis Denizcilik Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteridir. 2008 yılından beri Peri Reislerle birlikte profesyonel olarak yelken yapmaktadır.