Menu

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

İşiniz Deniz Olsun

Orta öğretim öğrencisi çocuklar için geleceklerini şekillendirmelerinde yardımcı olmak maksadıyla üniversite bölüm seçimleri öncesinde denizle ilgili meslekleri tanıtmak amacıyla ilgili yerel makamlar, okullar ve Güney Deniz Saha Komutanlığı ile koordine ederek Müze gemi EGE'de uyguladığımız "İşiniz Deniz Olsun" projesi

Denizden Masallar Projesi

Değerli arkadaşlarım,

Derneğimizin eğitim projelerinden "Denizden Masallar" projemizin 2010 - 2011 uygulamasını, İzmir Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Etüt Eğitim merkezleri Derneği ile birlikte yapacağız. Proje uygulamasına 23 Anaokulun 26 birimi katılmaktadır.
İki sivil toplum örgütünün ortaklaşa gerçekleştireceği uygulama projesi protokolleri imzalanmış ve çalışma başlamıştır. Yapılan toplantılarda, etkinliğe katıla anaokulu yetkilileri, yaptıkları uygulamaları anlatmaları bizleri mutlu etmiştir.

Devamını oku

Denizler Yaşamalı Projesi


28 Aralık 2001 tarihinde kurulmuş deniz ve doğa severlerin oluşturduğu bir sivil toplum örgütü olan “Piri Reis Denizcilik Derneği” mizin ana amacı; Amatör denizciliği tanıtmak ve geliştirmek, Doğayı koruyarak kullanma bilincini yaymak, Toplumun deniz sevgisi ve deniz kültürünü artırıcı etkinlikler yapmaktır.
Dernek ana amacına bağlı olarak uygulamaya koyduğu sosyal sorumluluk projelerinden “Denizler Yasamalı Projesi” İlköğretim birinci kademe öğrencilerine yönelik olarak uygulanmaktadır.

Devamını oku