Menu

Denizden Masallar Projesi

Değerli arkadaşlarım,

Derneğimizin eğitim projelerinden "Denizden Masallar" projemizin 2010 - 2011 uygulamasını, İzmir Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Etüt Eğitim merkezleri Derneği ile birlikte yapacağız. Proje uygulamasına 23 Anaokulun 26 birimi katılmaktadır.
İki sivil toplum örgütünün ortaklaşa gerçekleştireceği uygulama projesi protokolleri imzalanmış ve çalışma başlamıştır. Yapılan toplantılarda, etkinliğe katıla anaokulu yetkilileri, yaptıkları uygulamaları anlatmaları bizleri mutlu etmiştir.

Aralık ayı içinde yapılan programa göre, Perilerden Melis kaptan 26 okulu dolaşarak, anaokulu öğrencilerine yelkenli tekne ve yelkenciliği anlatacak.
Ocak ayında Benal GUL hocamız ve arkadaşları benzer şekilde anaokullarını dolaşarak, "Sualtının gizemi ve su ürünlerimiz" konularında bilgi verecekler.
Şubat ayında "Denizden Masallar Proje uygulaması" na katılan tüm okulların öğrencilerine "Denizler Yaşamalı" projemizde uyguladığımız "Dokunarak tanıma ve denizlerin oluşumu, besin zinciri" sunumu yapılacaktır.
Mart ayında Tekne ve Gemi tipleri, Gemi adamları ve görevleri tanıtılacaktırç(Kaptan amca, çımacı)
Nisan ayında Müze Gemi ziyareti ve 23 Nisan etkinlikleri içinde elde edilen proje uygulama çıktılarının sergileri yapılacaktır.
Denizden Masallar Proje Uygulamasına katılan ve destek olan tüm deniz dostlarına, her iki dernek yönetimine, proje uygulamasına katılan anaokulu yetkilileri ve eğitmenlerine teşekkürlerimiz iletiriz.

Saygılarımızla

Celal ÜSTÜNBAŞ

PRDD


Denizden Masallar Proje Uygulamasına katılan, İzmir Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Etüt Eğitim Merkezleri Derneği üyesi kurumların listesi aşağıdadır.

ÇİĞLİ - MENEMEN
1. GELİŞİM KOLEJİ
2. SOYLU ANAOKULU
3. GELİŞİM ORGANİZE

GÜZELYALI - HATAY
4. GÜNIŞIĞI ÇOCUKEVİ
5. VİLLA ÇOCUKEVİ & KULUBÜ

KARŞIYAKA - BOSTANLI
6. KÜÇÜK FİLOZOFLAR ANAOKULU
7. EKSEN ÇOCUKEVİ&KULUBÜ
8. SEVGİ DÜNYASI ÇOCUKEVİ
9. AYBERK ANAOKULU
10. OKYANUSÇOCUK KULUBÜ
11. İLK ŞİRİNLER ÇOCUKEVİ
12. KARŞIYAKAM ÇOCUKEVİ
13. GELİŞİM ÇOCUK EVİ
14. PANDA ÇOCUKEVİ
15. TOPAÇ ÇOCUKEVİ VE KULUBÜ
16. ATA KOLAJİ + ANAOKULU

NARLIDERE - BALÇOVA - GÜZELBAHÇE
17. N.DERE KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU
18. YENİ İLKİM ANAOKULU
19. KELEBEK ÇOCUKEVİ
20. OYUN DÜNYASI ANAOKULU
21. CİVCİV ANAOKULU

BUCA - GAZİEMİR
22. BUCA ŞİRİNLER ÇOCUKEVİ
23. SEVECEN ÇOCUKEVİ
24. 2000 ÇOCUKEVİ VE KULUBÜ

BAYRAKLI
25. SOYLU ADALET ANAOKULU
26. HÜSEYİN ASLAN ANAOKULU